Sports - High School

Apr 26, 2014 10:53 PM by Drew Collins - dcollins@kristv.com

HS Softball Playoffs: Bi-District Results

CLASS 5A

Carroll vs. SA O'Connor
Game 1: Carroll 2, SA O'Connor 1

Lady Tigers advance to area round.

CLASS 4A

Moody vs. Edouch-Elsa
Game 1: Moody 9, Edcouch-Elsa 3
Game 2: Moody 11, Edcouch-Elsa 2

Lady Trojans advance to play Calallen in area round.

Flour Bluff vs. Mission
Game 1: Flour Bluff 7, Mission 3

Lady Hornets advance to play Gregory-Portland in area round.

Ray vs. Mission Vets
Game 1: Mission Vets 8, Ray 3

Lady Texans eliminated.

Gregory-Portland vs. Floresville
Game 1: G-P 10, Floresville 1
Game 2: G-P 13, Floresville 3

Lady Cats advance to play Flour Bluff in area round.

Calallen vs. Uvalde
Game 1: Calallen 8, Uvalde 2
Game 2: Calallen 10, Uvalde 0

Lady Cats advance to play Moody in area round.

Tuloso-Midway vs. Medina Valley
Game 1: Medina Valley 6, T-M 0
Game 2: Medina Valley 10, T-M 0

Cherokees eliminated.

Alice vs. Mercedes
Game 1: Mercedes 10, Alice 3
Game 2: Mercedes 9, Alice 1

Lady Coyotes eliminated.

CLASS 3A

Orange Grove vs. Lytle
Game 1: Orange Grove 7, Lytle 0

Lady Bulldogs advance to area round.

Robstown vs. Devine
Game 1: Devine 13, Robstown 0
Game 2: Devine 13, Robstown 3

Lady Pickers eliminated.

Rockport-Fulton vs. Hondo
Game 1: R-F 10, Hondo 0
Game 2: R-F 15, Hondo 0

Lady Pirates advance to area round.

Sinton vs. Carizzo Springs
Game 1: Carrizo Springs 4, Sinton 2
Game 2: Sinton 7, Carrizo Springs 3
Game 3: Monday at Three Rivers

Kingsville vs. La Feria
Game 1: Kingsville 10, La Feria 0

Lady Brahmas advance to area round.

CLASS 2A

George West vs. Santa Gertrudis Academy
Game 1: SGA 10, George West 7
Game 2: SGA 15, George West 0

Lady Lions advance to area round.

Odem vs. Bishop
Game 1: Monday in Odem.

Mathis vs. Hebbronville
Game 1: Mathis 6, Hebbronville 0
Game 2: Mathis 12, Hebbronville 7

Lady Pirates advance to area round.

Banquete vs. Falfurrias
Game 1: Banquete 5, Falfurrias 1
Game 2: Banquete 4, Falfurrias 3

Lady Bulldogs advance to play Natalia in area round.

CLASS 1A

Ben Bolt vs. Three Rivers
Game 1: Tuesday at Sinton

Woodbsoro - Bye

Port Aransas - Bye

TAPPS 5A

John Paul II vs. Dallas Ursuline
Game 1: Dallas Ursuline 10, John Paul II 0

Lady Centurions eliminated.

TAPPS 4A

IWA vs. Houston Northland
Game 1: Tuesday at IWA

»Comments

Top Videos

1 2 3 4

Submit News

Do you have a tip, information about a breaking news story, or a story idea for 6 Investigates? Contact the KRIS 6 News Desk at 361-884-6666 or send us an email.

Most Popular

KRISTV.COM is Social!


Click the icons above to receive News, Weather, and Sports alerts from KRISTV.COM!

Inside KRISTV.COM

Contact Us
Send us your feedback. We want to hear from you!
Photo Central
Look at photos and videos and share them!
KRISTV.COM Mobile Website
Get KRISTV.com on your mobile or PDA!
KRISTV.COM Mobile Apps
Get our mobile apps on your mobile or PDA!
Texas Lottery
See the latest winning numbers!
6 News Team
Read about your favorite KRIS-TV personalities!
FCC Online Public File
FCC Public File of Records, Reports, and more